skip to Main Content
Peygamberimizin Çevresindeki Hanımlar

Peygamberimizin Çevresindeki Hanımlar

Bu kitapta, Müslüman olmuş seçkin bir Fransız düşünürünün kaleminden hayatları, tavırları, halleri ve yaşayışları destandan da öte bir anlam taşıyan hanımefendiler anlatılıyor. Hepsi de Peygamber Efendimizin çevresinde bulunma mutluluğuna ermiş ve akıllara durgunluk veren azim ve cesaretleriyle adlarını ölümsüzler defterine yazdırmış mübarek hanımlar… Onlar her bir anneye, her bir hanıma model olacakları kadar, her bir erkeğin de örnek alacağı ve sonsuz saygı duyacağı eşsiz insan numuneleri… İnançlı okur bu eserde, hiçbir sürükleyici romanın kendisine veremeyeceği eşsiz bir manevî hazzı tadacak ve aynı zamanda dünyanın gelmiş geçmiş en mükemmel hanım kahramanlarıyla tanışmanın tarifsiz mutluluğunu yaşayacaktır.
Peygamberimizin Çevresindeki Hanımlar

Kitaptan Alıntılar

- "Kamu hayatından uzak tutulmaları veya bu hayatın dışına itilmeleri, Müslüman hanımların bu sahadan hiç de çekildikleri anlamına gelmez."
- "Daha Peygamberliğinin başlangıcında, o çapta birinin vehim, vesvese ve kuruntunun da, şeytanın da asla esiri olamayacağını kendisine hatırlatarak Peygamber Efendimize destek olan Hz. Hatice Validemiz değil midir?"
- "Hudeybiye Antlaşması'ndan sonra Kureyşliler Müslümanların umre yapmalarına engel olunca Efendimiz Müslümanlara ihramdan çıkmalarının alameti olarak tıraş olmalarını emretmişti. Umre yapmak istedikleri için hayal kırıklığına uğrayan Müslümanlar ise önce bu emre itaat etmek istememişerdi. İşte o Müslümanları bu zor durumdan kurtaran da yine bir hanım olmuştu. 'Ey Allah’ın Elçisi, önce sen başla, onlar senin yaptığını yaparlar!' diyen o hanım Peygamberimiz aleyhisselam'ın eşi Hz. Ümmü Seleme Annemizden başkası değildi."
- "Kadisiye Savaşı'nda oğullarının ve kocasının şehit olma haberlerini sükûnetle karşılayan şair sahabilerden Hz. Hansâ'yı hatırlayalım!"
- "Bir defasında, erzakı elimle tartıp tartıp yana koyuyordum ki Allah Resulü yanıma geldi ve 'Esma, malını sayıp zaptetme, Allah da sana nimetlerini sayıp esirger' dedi. O gün bu gündür, ne elime geleni saydım ne de elimden çıkanı, her ne zaman evimden bir şeyim eksilse Rabbim onun yerini hemen dolduruyor." Hz. Esma binti Ebu Bekir
- "Hz. Ebu Katâde'den rivayetle: 'Resulullah'ı öğle namazı için bekliyorduk. Boynunda asılı Ebu'l-Âs'ın kızı Ümâme ile geldi. Torunuyla birlikte önümüze, mihraba geçti, biz de arkasında saf tuttuk. Ümâme yerinden kımıldamamıştı. Allah Resulü tekbir aldı, biz de tekbir alıp namaza durduk. Rükû ve secde edeceği zaman çocuğu aldı, yere koydu. Secdeden kalktığında tekrar çocuğu omuzlarına aldı ve her rekâtta aynı şeyleri tekrarladı.'"
- "Habeşistanlı Hz. Ümmü Eymen, Uhud Savaşı'nda yaralıların tedavisiyle uğraştı ve askerlere su taşıdı. Savaşın en şiddetli anında bir kısım Müslüman askerin bozguna uğrayıp geri çekildiğini görünce hemen kaçanların yüzlerine toprak atmaya ve karşılaştıklarına şöyle bağırmaya başladı: 'Siz gidin de iğ alıp ip eğirin, kılıçlarınızı da bize verin!'"

Satış Noktaları

Back To Top